05465001484
+902522750518

Fethiye Gulet Kiralama

Fethiye Gulet Kiralarken Bilinmesi Gerekenler

Gulet adı verilen geleneksel iki veya üç direkli ahşap yelkenliler, Türkiye’de oldukça popüler bir tekne tipi olmakla birlikte bizce Fethiye sahillerini keşfetmenin en güzel yollarından biri! 

Fethiye Gulet Tipi Teknelerin Yapısı

Ahşap guletler, iç yapıları itibarıyla geniş bir yaşam alanı sunar. Bir guletin ortalama boyu 20-30 metre uzunluğunda ve kabin sayısı 4-8 arasında değişir. Teknenin ön kısmında güneşlenmek veya yıldızların altında uyumak için tercih edebileceğiniz bir dinlenme alanı, arka kısmında ise genellikle yemek için ayrılmış olan bir oturma alanı bulunur. Geniş yaşam alanları dolayısıyla guletler kalabalık gruplar tarafından tercih edilse de, tatilini geniş ve ferah bir alanda geçirmek isteyen küçük gruplar için de oldukça idealdir.

Fethiye Gulet Kiralamada Sunulan Hizmetler

Fethiye Gulet kiralama pek çok hizmeti içerisinde bulundurur. Genellikle kaptan, mürettebat, son temizlik, yakıt ve transitlog gibi ücretler bu tekne tipinde toplam fiyata dahildir. Yine de teknenizi seçerken bu tür hizmetlerin fiyata dahil olup olmadığını önceden öğrenmenizde fayda vardır. Ek olarak, kiralık guletlerde kano, rüzgar sörfü, jet ski gibi su sporları aktiviteleri bulunuyorsa bunların fiyata dahil olup olmadığını tatile çıkmadan önce kaptanınızla konuşarak netleştirebilirsiniz.

Fethiye Gulet Kiralama Fiyatları

Guletler farklı boyut ve standartlarda olabildiklerinden fiyatlar buna göre değişkenlik gösterecektir. Gulet kiralama fiyatları hemen hemen lüks bir otelde konaklama ile aynıdır. Fethiye kişi başı günlük fiyatlarla muhteşem bir mavi tur tatili gerçekleştirebilirsiniz.

Fethiye Guletlerde Güvenlik

Kiralık guletler mavi yolculuk esnasında yolcuların güvenliğini sağlamak amacı ile radar sistemleri, navigasyon cihazı, can yeleği ve can salı, kıçtan takma motorlu bot ve işaret fişekleri ile donatılmıştır. Çocuklarınızla veya evcil hayvanlarınızla mavi tur tatili yapmayı düşünüyorsanız tekne sahibinden güvenlik filesi de talep edebilirsiniz.

Bu yaz bir gulet kiralayarak sonsuz maviliklere açılabilir ve benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Mavi tur tatilinizi planlamaya gulet kiralama sayfamızı inceleyerek başlayabilir veya 0252 275 05 18 no’lu çağrı merkezi numaramızdan bizimle iletişime geçerek deneyimli tatil danışmanlarımızla tatilinizi planlayabilirsiniz.

Rezervasyon ve kiralama safhasında gerçekleştireceğiniz işlem adımlarının yasal ve prosedürlere uygun çerçevede ilerlediğinden emin olmanız, hangi haklara sahip olduğunuzu bilmenizi ve bu anlamda bir mağduriyet yaşamamanızı sağlayacaktır. Bunun için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Yasal ruhsat ve belgelere sahip yat kiralama firmaları çalışmaya özen gösterin. Şahıs ya da alelade bir firma ile işlem gerçekleştirmeniz olumsuz bir durumla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden paranızı ve tatilinizi güvence altına alın.
  • Kiralama işlemini gerçekleştireceğiniz firmanın yat kiralama sözleşmesi yaptığından emin olun.
  • Yat kiralama sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri dikkatli bir şekilde okumaya ve anlamaya çalışın. Bilmediğiniz konularla ilgili firmanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Gulet kiralama işlemini mürettebatsız olarak gerçekleştirmek istiyorsanız; ilgili kaptanlık belgelerini firmaya iletmeniz gerekmektedir. (Amatör Denizci Belgesi ya da yabancı ülkelerden alınmış yeterlilik belgeleri geçerlidir.)
  • Belli bir guleti kiralama niyetindeyseniz, rezervasyon işlemini bir sezon öncesinden yapmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.
  • Kiralama işlemini gerçekleştireceğiniz guletin içinde yer alan ekipman ve donanımların yeterli olduğundan emin olun.
  • Guletin bakım ve tamir işlemlerinin rutin olarak gerçekleştirildiğinin teyidini güvenliğiniz adına almalısınız.

Fethiye Mürettebalı Gulet Kiralama

Mürettebatlı gulet kiralama ilk kez tekne tatili yapacak kişilere tavsiye edilmektedir. Çünkü mürettebat ekibi, tatil süreci içerisinde her konuya yardımcı olmakta ve hızlı bir şekilde çözüm üretmektedir. Bu sayede ziyaretçilerin tatilinin en konforlu ve eğlenceli şekilde geçmesi için zemin oluşturmaktadırlar. Her teknenin kendine özel bir mürettebat ekibi bulunmaktadır. Bu nedenle ekibin içerisinde yer alan personeller teknenin cinsine göre değişmektedir. Standart bir gulette bulunan mürettebat ekibi ortalama 3-4 kişiden oluşmaktadır. Kaptan, aşçı ve temizlik, servis konularında çalışan diğer personeller bu ekibin tümünü meydana getirmektedir. Mürettebat, ziyaretçilerin memnuniyeti ve konforu odaklı bir çalışma prensibi edinmektedir. Rent Salling internet sitesi üzerinden tekne hizmetlerimize erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için ise 0252 275 05 18  telefon numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Fethiye Gulet Kiralama

Konum olarak da doğal koylara sahip olan Fethiye, Mavi Tur teknelerinin yoğun olduğu Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer almaktadır. Etrafı aynı şekilde burası kadar güzel şehirlerle çevrilidir. Dalaman, Denizli, Antalya ve Burdur ile çevrelenmiştir. Muğla’ya uzaklığı ise sadece 130 kilometredir. Ayrıca Antalya kıyı yolu 1 kilometre uzaklıktadır. Şehrin konumu itibariyle fay hatları üzerindedir ve birçok deprem hasarı almıştır. 1856 ve 1957 senelerinde en büyük depremi gören bölgede ağır kayıplar yaşansa da şehir tekrar restore edilerek toparlanmıştır. Şuan liman ve marinaya bile mevcuttur.

Sorularınız için bizi arayın !

Telefonla hemen bizi arıyarak tüm sorlarınıza cevap bulabilirsiniz.

05465001484 & +902522750518
Call Now Button